Praha je nejen naším hlavním městem, je také zdaleka nejznámější, a to nejen u nás, ale také v cizině. Proto dává smysl, že pokud chceme začít podnikat a později expandovat do zahraničí, pak právě tato lokalita je k tomu nejvhodnější.

Ukazuje se však, že založení společnosti v Praze Companies and Offices nemusí být až tak jednoduché, jak se může na první pohled tvářit. Ve skutečnosti zde najdeme překážky, které jinde nejsou tak náročné, případně vůbec neexistují.

výrobní centrum firmy

Tou první je bezesporu finanční náročnost. A nyní nejde jen o poplatky se založením firmy spojené, ale také o to ostatní, co je třeba zařídit. Máme zde například koupi či pronájem sídla firmy, dále také potřebné vybavení, nemluvě o zaměstnancích a jejich mzdách. To vše je právě v našem hlavním městě mnohem dražší, než jinde, a s tím je potřeba počítat.

Pak je tu také časová náročnost. Jelikož Praha zpracovává podstatně více žádostí o zápis do obchodního či živnostenského rejstříku, je jasné, že bude trvat déle, než se ta vaše vyřídí. Musíme se tedy smířit s delším čekáním, než bude naše žádost vyřízena. To může být problém, pokud chceme z nějakého důvodu začít podnikat co nejdřív.

potvrzení o založení firmy

Dále zde máme fakt, že na úřadě prakticky nikoho neznáme. Na malém městě se většinou lidé znají. Úředník, ke kterému půjdete, může být váš známý, a jako takový vám může pomoci například s vyplněním žádosti, případně vysvětlit, co je kde potřeba podat. A to může být zvláště pro začátečníka skutečně velká pomoc.

Je tedy otázkou, zda prestiž, kterou založením firmy v Praze získáme, bude skutečně taková, aby tyto nevýhody vykompenzovala. Samozřejmě, mohli bychom očekávat vyšší zisk, avšak je otázkou, zda se jej skutečně dočkáme. Zde totiž záleží i na našich obchodních schopnostech, které většina z nás nemá zrovna dokonalé.

I to je důvod, proč to nemusí být ten nejlepší nápad. Věřte, že s největší pravděpodobností tak jen přijdete o své těžce vydělané, nebo hůře, půjčené, peníze, což by nebylo dobré.