Máte k k dispozici sportoviště a rádi byste jej nabídli lidem k užívání? Pak byste jim mohli nabídnout registraci do rezervačního systému. Co to vlastně je, a jaké to má výhody?

Rezervační systém pro sportoviště je speciální software, který dohlíží na to, aby byla sportovní zařízení a prostory využívány rozumným a efektivním způsobem. Pro názorný příklad si můžete představit, že jste majitelem penzionu v Jizerských horách a máte k dispozici v jeho sousedství půjčovnu jízdních kol, sportovních potřeb a také tenisové kurty či plavecký bazén. Rezervační systém dohlídne na to, aby se nestalo, že si někdo bude chtít pronajmout kolo a vy jste jej mezitím zamluvili někomu jinému, načež na to zapomenete a pak vznikne nepříjemný konflikt mezi vámi a dvěma zákazníky, kteří chtějí jednu věc ve stejný termín.

tenisové kurty

Anebo si někdo bude chtít zahrát tenis a mezitím tam bude na stejný čas kurt zamluvený jinými hráči, a vy byste je všechny naráz vpustili do areálu s tím, že si tam snad budou losovat, kdo bude hrát, a kdo ne. Právě těmto nepříjemnostem mají rezervační systémy zabránit, aby nevznikala panika, a aby byl skutečný přehled o tom, kdo si již sportoviště rezervoval, a kdo musí naopak počkat a rezervaci si přesunout na jiný termín. Rezervační systémy dbají na spravedlivé rozhodování o veškerých aktivitách, aby ubytovaní hosté vašeho penzionu byli spokojení a byli si vědomi, že je zde v tomto směru pořádek.

tenisový kurt v horském prostředí Jizerských hor

Jisté je, že rezervační systémy lze obejít tím, že si budete psát všechno do papírového sešitu, což je samozřejmě možné u jednoduchých záležitostí, například budete-li pouze pronajímat jízdní kola a bude-li jich u vás na skladě jen pět, což je počet, který snadno uhlídáte možná i ve své paměti, jenže co když je těch kol čtyřicet, a co když máte pět tenisových kurtů a hlásí se vám na ně dva tucty zájemců? Tam už i na papíře může vznikat chaos a stačí udělat drobnou chybu v zápisu a průšvih je na světě.