Ono se s tímto dosti těžko bojuje. Každý člověk to má totiž nastaveno jinak a každý se domnívá, že má pravdu právě on. Navíc hodně záleží na tom, jaké je venku zrovna počasí. A také na tom, jakou má kdo teplotu tak zvaně pocitovou. A to má právě každý jinou.

Optimální teplota vody byla kýmsi stanovena na teplotu kolem dvaceti osmi stupňů. To by mělo vyhovovat naprosto všem. Jenže v tom je právě ten háček. Někomu se to může zdát hodně, někomu málo. Samozřejmě pouze pocitově, protože teplota vody ve vašem bazénu bude konstantní. Jen je třeba ji udržovat. A také měřit.

klasický teploměr

Měření teploty vody samotné není nějak zvláště důležitým parametrem. Je to spíše už jen taková třešnička na dortu, zvláště, nekoupíme-li si teploměr obyčejný, ale bezdrátový. Obyčejný plave na hladině a k přečtení teploty je nutno jej mít na očích. Některé mají ukazatel z boku, takže je nutno je vylovit a podívat se. Nové a komfortní teploměry jsou však koncipovány jinak. Není třeba k nim chodit, ale výsledek lze přečíst z displeje, který umístíme dle potřeby. A je se k němu natáhnou dráty? Nijak, je pochopitelné, že žádné být nemusí.

Výhody je zcela jasná a vlastně již popsána výše. Takový bezdrátový teploměr do bazénu zamezí dohadům, jak je voda ledová, a vy máte přehled o tom v čem se koupete. Vlastně si tak sami můžete vyzkoušet to, co je psáno výše v článku o pocitové teplotě. Zkuste vodu a pak odhadujte. Uvidíte, že není jednoduché se trefit. A rozpoznat jeden či dva stupně rozdíl člověk stejně nedokáže.

teploměr v hračce

Určitě si tedy takový bezdrátový teploměr do bazénu musíte pořídit. Nebojte se, není to nic složitého. Jen si v klidu usedněte a třeba dejte kafíčko. A pak klikněte na odkaz, který máte výše v článku. Nemusíte vůbec nikam chodit a můžete si z teploměrů vybírat. Ten, který vám bude vyhovovat si pak jednoduše objednejte a je to.