Lidé chtějí mít vlastní bydlení, ale kvůli cenám nemovitostí, nebo kvůli dalším problémům, zůstávají v podnájmu. Ale žít celý život v podnájmu, to je také věc, kterou nechceme. Jednou možností mohou být malé domy neboli tiny house.

Jaké to je, žít v takovém tiny house? A jaké výhody bydlení v tomto malém domku má?

vybavení domu

Cena

Koupě takového malého domu je daleko dostupnější, než koupě nemovitosti, která má větší velikost. Často na takovou částku nebudete ani potřebovat hypotéku. Navíc, tiny house si můžete zakoupit již hotové, nebo si jej necháte vyrobit na zakázku. To navíc bude trvat daleko kratší dobu než stavba normálního domu.

Méně za energie

Malý prostor vám také ušetří peníze za energie. Budete mít k dispozici menší prostor, který bude třeba vytápět nebo chladit pomocí topení, či klimatizace. Neušetříte jen tak jenom za pořízení domu, ale i za energie.

Menší množství úklidu

V malém domě budete mít méně prostoru na vaše věci. A tohle může mít velkou výhodu. Omezený prostor vám poskytne možnost mít více organizovanou domácnost a upřednostníte vlastnictví toho, co je důležité. Budete mít také daleko méně povinností s úklidem.

dům

Jednodušší vybavení

Nebudete utrácet ani tolik peněz za vybavení. Nebudete potřebovat mnoho nábytku, a ten, který budete mít, by měl být multifunkční. Takový nábytek je levnější, a můžete sehnat opravdu skvělé a krásné kousky.

Samozřejmě, takový tiny house má i své nevýhody. Mezi ně můžeme řadit to, co se může zdát v jistém směru jako výhoda, ale ne každý se s omezeným prostorem pro uložení vašich věcí smíří. Pro někoho je to zkrátka nevýhoda. Stejně jako to, že budete muset omezit velikost vašich spotřebičů, nebo to, že pro vás bude obtížné, pokud budete mít hosty. Každá věc má zkrátka pro i proti, ale malé domky mohou být skvělým prvním bydlením, nebo místem, kde prožijete vaše stáří.