Prožijte spolu s námi babí léto v penzionu v Českých Budějovicích Penzion u Rudolfa. Je to magické místo, jedno z nejpůsobivějších měst v republice, a k tomuto tvrzení máme své důvody. Pokusíme se vám je tu v krátkosti objasnit.

Soutok Malše a Vltavy – na soutoku těchto dvou řek se nachází Sokolský ostrov a na jeho povrchu je vystavěn krásný plavecký bazén. Nedaleko odtud je obyvatelům města i jeho návštěvníkům k dispozici park Stromovka. Je tu božský klid, ačkoli se jedná o jedno z největších měst jihočeského regionu. Přítomnost říčního toku uvolňuje do ovzduší záporné ionty, a ty kladně přispívají k regeneraci organismu.

městský park

Cyklostezka na Hlubokou – podél Vltavy je vybudována asfaltová cyklostezka, můžete se tu projíždět na kole a in-line bruslích, můžete tu provozovat pěší turistiku, dopřát i malým dětem projížďku na kole, procházet se tu s dětským kočárkem, zkrátka užívat slunečných dnů, jak se vám zlíbí. Zámek v Hluboké nad Vltavou je z budějovického centra vzdálen pouhých deset kilometrů.

Černá věž – vystoupáte-li na Černou věž, máte před sebou daleký rozhled až do oblasti Blanského lesa. Spatříte Kleť s vysílačem a rozhlednou a pod sebou náměstí Přemysla Otakara II. Historické jádro města s měšťanskými domy a soutokem Malše s Vltavou patří k našim nejkrásnějším památkovým pamětihodnostem.

Sokolský ostrov

Kavárny, cukrárny a čajovny – v Českých Budějovicích je k dispozici celá řada provozoven tohoto typu. Jistě se vám některá z nich zalíbí a můžete tu trávit mnoho hodin volného času. A kdybychom vám některou z nich doporučili, nebylo by to vůči těm ostatním fér, sami si zjistěte, která z nich vám vyhovuje nejvíce.

Kleť – nejvyšší vrchol Blanského lesa můžete navštívit i osobně, vyplatí se tam zajet autem, vůz zaparkovat na velkém odstavném parkovišti nad Krásetínem, vyjet na vrchol Kleti sedačkovou lanovkou a rozhlížet se po krajině Blanského lesa, která je magická sama o sobě, svým působivým vzezřením.