Nepořádek, který na pracovních stolech často panuje, někteří označují jako svůj specifický systém, který jim v práci nejenže nevadí, ale také jej údajně potřebuji k lepším pracovním výkonům. Minimum takových lidí možná existuje, převaha bude však velmi pravděpodobně těch, kterým se toto tvrzení hodí jako výmluva do krámu, protože prostě a jednoduše svou pracovní plochu uklízet nestíhají nebo to nezvládají. Tento negativní jev však může celou vaši pracovní aktivitu již od počátku dne pořádně narušit – pokud totiž v práci sedáte k naprosto neuklizenému stolu, jež by více než zásah jednotlivce zasloužil zásah celé uklízení firmy Praha Modryzralok ztratíte jeho úklidem mnoho času a pracovat začnete později, čímž se můžete sami uvést pod velký stres.

Slečna u stolu

S několika pravidly se vám však třeba podaří udržet stůl konečně uklizený. Tak vzhůru do toho a půl je hotovo! Pokuste se ze stolu odstranit všechno, co vám na něm jen zbytečně zavazí. Mohou to být rodinné fotografie, které vás pravděpodobně namísto povzbuzení jen rozptylují od práce, ale také spoustu kancelářských pomůcek, jejichž využití už dnes nemá smysl. Často se totiž stává, že jsou nahrazeny moderními technologiemi. Jakmile máte na stole pouze to, co skutečně potřebujete k práci, vymyslete pro tyto věci takový organizační systém, který má potenciál skutečně vydržet.

Muž v práci

Pokud totiž vymyslíte něco, co sice na první pohled vypadá skutečně dobře, ale funguje to špatně, k neuklizenému pracovnímu stolu se s velkou pravděpodobně opět vrátíte. Nakonec zajistěte pro věci, o kterých jste usoudili, že na pracovním stole nemají co dělat, vhodný prostor. Mohou to být třeba poličky nebo regály v těsné blízkosti stolu tak, abyste to ke všemu na nich umístěných měli jen malý kousek a nemuseli ani vstávat ze židle. S takovým uspořádáním se vám určitě bude pracovat mnohem lépe a uvidíte sami, že vaše práce snad také bude efektivnější.