Bydlení v domě je v mnoha ohledech lepší než v pronajatém bytě. Proto mnoho lidí chce jít do svého domu, jenže si jej z větší části musí nejprve postavit. Drtivá většina mladých lidí dává přednost novostavbě před rekonstrukcí. I to má celou řadu důvodů. Jedním z nich jsou finance. Pokud jste si mysleli že novostavba je vždycky dražší, nemusí to tak být. Můžete sehnat starší dům k rekonstrukci, jehož oprava vyjde dráž než výstavba nového. Staré domy navíc mohou skrývat mnoho překvapení, která nejsou zrovna příjemná. A to cenu prací ještě zvýší.

nový dům

Čistý pozemek = žádné starosti
Novostavba má největší výhodu v tom že hned stavíte, což u rekonstrukce není vždycky možné. Může se stát že celý dům budete muset nejprve zbourat, a tady mluvíme nejen o vyšší ceně, ale i o vyšší byrokratické zátěži. Je potřeba sehnat demoliční výměr, stavbu zbourat, a následně si sehnat projekt a stavební povolení. A v této části pozor – ne všude můžete na místě starého domu postavit nový, parcela může být vyňata z územního plánu, kde se počítá se zástavbou.

moderní dům

Jestli nechcete zažívat nepříjemná překvapení, vrhněte se do novostavby. I tady musíte řešit řadu záležitostí před zahájením výstavby, ale většinou je to snažší. Co se týče stavby, můžete si vybrat stavbu na klíč. Tato varianta je pro řadu lidí příjemnější, protože si nechají stavbu postavit od A do Z. Rodinné domy na klíč staví různé firmy napříč celou republikou, takže vás při volbě této varianty čeká i hledání té nejlepší firmy. Musíte mít jistotu, že vkládáte své finance do rukou těch správných lidí. A k tomu vám pomůžou recenze a zkušenosti ostatních lidí. Nenechte https://mladypodnikatel.cz/muj-vyber-10-rozhovoru-roku-2017-ktere-si-nenechte-ujit-t34208 se unést dokonalou reklamou a sliby, které zní až moc hezky. Dbejte na to aby firma dodržovala termíny a dodala dům v termínu a především se vším, co jste si sjednali. Jedině tak budete spokojeni.