Na náš vzhled má vliv celá řada faktorů. Mezi vnější patří to, v jakém životním prostředí se pohybujeme. Je jasné, že smog a přímé slunce nám příliš na krásné nepřidá. Mezi vnitřní faktory patří zejména naše životospráva. Jídlo, pití, návykové látky a například i stres se na našem vzhledu podepíšou ať chceme nebo ne. Častý pobyt na slunci přímo způsobuje vznik vrásek, takže kdo miluje opalování, má sice hezčí barvu kůže, ale vykoupenou tím, že velice pravděpodobně bude jeho pokožka rychleji stárnout. Pokud chcete vypadat mladší než jste i ve vyšším věku, opalování není správná cesta.

vrásky pokožka

Lidé jsou zvyklí brát doplňky stravy
Lidé tuší, že ze stravy přijmou jen minimum látek, které jsou důležité pro náš vzhled a správné fungování celého těla. Nejčastěji užíváme vitamíny a stopové prvky, ale zapomínáme na kolagen, který je také velmi důležitý pro naše tělo. Díky němu může být naše pokožka vypnutější, hladší, vlasy bývají pevnější a tolik nepadají a v neposlední řadě máme pevnější nehty. Ale to není všechno, co nám kolagen nabízí.

prášek kolagen

Nejspíš vám neuniklo, že velká část seniorů musí podstoupit výměnu kloubu. Typické je to u kloubů dolních končetin, které jsou s vyšším věkem často postiženy artrózou. To je velmi bolestivé onemocnění, které se nedá léčit medikamenty, a pomůže až nový kloub. Je způsobeno tím, že klouby ztrácí chrupavku. Ve chrupavkách je obsažený kolagen, který se dá doplňovat jak stravou tak doplňky stravy. Nejlepší je rybí kolagen orcacollagen.cz, který je přírodní a nejlépe se vstřebává. Na trhu je hodně kolagenových přípavků, a nejlepších jsou nápoje, kterési rozmíchají ve vodě. Prodávají se ve formě prášku, a ten naše tělo zpracuje nejlépe. Pokud budete kolagen pravidelně užívat, velice pravděpodobně se zlepší nejen váš zdravotní stav, ale i vzhled. Je ale důležité jej začít brát včas – už okolo třicátého roku.