Chvíle, kdy se potřebujeme uklidnit jsou nejhorší, protože nám to třeba někdy ani nejde a je to tím pádem horší a horší. Všichni to známe, každého někdy totiž něco rozčílí a rozzlobí, ale je pak jen na něm, jak to vezme a jak na to bude reagovat, jestli se nechá svými pocity a emocemi rozladit, nebo jestli zůstane naprosto v klidu a bude se cítit v pohodě. Každopádně jsou lidé, kteří když se rozzlobí, tak jsou k nepoznání a jsou velmi agresivní. Někdy nás třeba nějaká věc rozhodí natolik, že už pak ani nevíme, kdo jsme a nedokážeme se ovládat, v tomto případě si asi každý přeje, aby zůstal klidný a zachoval klidnou hlavu.

stres

Někdy to ale samozřejmě nejde a v tomto případě je lepší vyhledat buď pomoc někoho jiného, nebo si pomoci nějakým uklidňujícím olejem a podobně. Ovšem uklidnění jako takové se samozřejmě nevztahuje jen na agresi a rozzlobení, ale také na jiné pocity, například stres. Všichni to známe, ve stresu člověk může být z minuty na minutu a ani nepotřebuje nějakou extrémně stresující situaci, protože pak už to jde jen samo. Když se ale člověk dostane do stresové situace, někdy se z toho ani nedá dostat a je proto třeba se uklidnit nějak „zvenku“, protože samotný to ten člověk třeba neumí.

stres

V tomto případě je třeba využít látek, které vás uklidní a pomohou vám trochu zvládnout situaci. Tyto látky bývají zpravidla různé rostliny, které se používají běžně i ke spánku, protože dokážou celkově zpomalit celý váš metabolismus. Mezi tyto rostliny může patřit i kratom. Konkrétně má červený kratom účinky pro spánek, takže si nemyslete, že hovoříme o tom zeleném, který vás naopak nabudí. Druhů kratomu je totiž mnoho, dělí se například podle barev a ten červený je dobrý právě na celkové uklidnění jak mysli, tak těla, protože vám zpomalí metabolismus a vy se tak uklidníte. Můžete díky červenému kratomu třeba i lépe usnout a podobně. Takže určitě neváhejte a vyzkoušejte. Vše ale s mírou!