Péče o poslední místo odpočinku rodinných příslušníků bylo dříve opravdu otázkou prestiže. Možná to souvisí s dřívější vysokou mírou víry, protože každá rodina se snažila, aby zrovna jejich hrob vypadal nejlépe ze všech. Většina lidí bydlela přímo v místě nebo v blízkosti hrobu své rodiny, a tak nebyl problém o něj pečovat pravidelně. Dříve měla většina rodin hroby s hlínou, kam se vysazovaly květiny. Bylo potřeba je pravidelně zalévat, aby neuvadly, a tak byla péče o hrob téměř na denním pořádku.

hrob květiny

Jenže postupem času se lidé začali stěhovat spíše dál a nebylo možné ke hrobu chodit denně a zalévat květiny, aby je člověk uchránil před zkázou. Mnoho lidí tak využilo možnosti nechat hrob zakrýt náhrobním kamenem, na který se dala třeba váza a do ní umělé květiny https://www.lepaso.cz/Umele-kvetiny-c16_165_2.htm. Dříve ale tento typ dekorace po pár týdnech vypadal ošklivě, protože dřívější umělé kytice nebyly tak kvalitní jako jsou dnes.

Staráte se o hrob?
Pokud nemáte na hrobě desku a musíte chodit záhony plet a zalévat květiny, nejspíš víte kolik práce taková údržba hrobu dá. Mnoho lidí na tuto práci už nestačí zdravotně, protože už příbuzné nemají, a tak jim nezbylo nic jiného než desku pořídit taky. Není na tom nic špatného, a naopak vhodně zvolená deska může vypadat velmi hezky. Díky kvalitě umělých květin lze dnes sehnat opravdu hezké kousky, které jsou k nerozeznání od pravých. Můžete sehnat i neobvyklé kousky, jako je například chrpa nebo jeřabina.

umělé květiny

Květiny můžete sehnat buď do vázy a nebo v květináči. Pokud nemáte na hrobě vázu, je daleko lepší zvolit variantu s květináčem, protože volně stojící váza nepřežije první vítr. Je dobré do květináče pro lepší stabilitu přisypat trochu písku nebo kamínků. Květináč je širší a díky tomu má daleko lepší stabilitu než vázy. Dnes už se sice neoficiálně na vesnicích o nejhezčí hrob nesoutěží, ale i tak můžete mít rodinnou hrobku hezky upravenou díky umělým květinám.