Nejedná se o žádný mystický výmysl, ale naopak o velmi zajímavý strom, který se vyskytuje v nížinných tropických deštných lesích Indočíny a jihovýchodní Asie. Jeho latinský název je Mitragyna speciosa, ale samozřejmě nejvíce se používá název Kratom. Je sice zajímavý i svojí velikostí, protože může dosáhnout velikosti až 25 metrů, ale daleko zajímavější a důležitější jsou jeho listy. Strom jako takový se řadí do stejné čeledi jako kávovník. A protože se mu nedaří růst v chladnějších zónách a suchých oblastech, tak právě Evropa pro něj není vůbec ideální místo pro jeho dlouhodobý růst. Listy má podlouhlé a právě ty mají v sobě ukrytou sílu sedativních účinků. Možná i proto se rozšířil po celém světě a získal si tak mnoho svých fanoušků.

kratom

Listy, které mají v sobě sílu

Příroda dokáže dělat skutečně divy a zázraky. Není tudíž nic divného, že svoji sílu ukryla právě do listů a v podstatě ty se musí natrhat, usušit a poté rozdrtit na prášek. Ten je poté vhodný na přípravu nápoje, který ovšem má určitá pravidla a není dobré překračovat doporučenou denní dávku. V této podobě si jej u nás může zakoupit kdokoliv. Domorodcům samozřejmě nevadí žvýkat syrové listy, také se z listů mohou vyrábět extrakty nebo tinktury. Každá forma má jinou působnost. Kratom obsahuje látku mitragynin, která údajně působí na receptory v mozku.

greenherbs

Ulevuje tak značně od bolesti a tím má působení podobné jako opiáty. Tento přírodní prostředek pomáhá mnohým uživatelům zvládnout pocit úzkosti, depresi a mnohé tíživé životní situace. Nicméně díky tomu je hrozbou a možná i tématem, zdali tento přírodní prášek zakázat nebo jak se k tomu všemu postavit.
Tato pozoruhodná rostlina má budoucnost nejistou, ale prozatím nemá cenu se tím trápit, pokud je možnost si ji legálně zakoupit. Existují různé druhy kratomu, které se odlišuj podle barevné škály a přirozeně i složení.