Socialistická ideologie využívala všeho, co se dalo využít, aby očernila onen údajně zahnívající kapitalismus a západní svět. A kdykoliv se tak objevily informace o tom, jak se třeba v Americe objevil nějaký šílený střelec, který v amoku pozabíjel nevinné lidi kolem sebe, když se tam střílelo někde ve škole nebo dejme tomu hledali nebezpečné devianty, vždycky se u nás objevilo pyšné tvrzení, že u nás by se to nestalo. A mělo to vlastně logiku – střelnou zbraň u nás jen tak někdo nedostal a hlavně jsme měli docela dobře propracovaný systém zdravotní péče, díky kterému se nestávalo, aby neléčené a nebezpečné psychiatrické případy končily bezprizorně na ulici. Už odmala se každý, kdo by mohl být nebezpečný, léčil, vědělo se o něm, a kdyby léčba nefungovala, prostě by se zavčasu zavřel někam, odkud by nemohl škodit.

Andrej Babiš

Do jisté míry to tak u nás funguje dodnes. Systém zřejmě skvěle funguje, protože podobné excesy, jež byly zmíněny výše, jsou u nás doposud docela vzácné. A i tím nejlepším sítem občas někdo proklouzne, to se stává. Ale přesto si troufám tvrdit, že naše psychiatrie nefunguje tak, jak by měla. Psychiatrická péče o našince má povážlivé nedostatky. A chcete-li konkrétní případy, lehce je najdete. Třeba na Facebooku, ale nejen tam.

Kdykoliv u nás v poslední době došlo ke zdražování, hned se vyrojili kritici Fialovy vlády. Kdykoliv se třeba i jenom proslechlo něco o tom, že se nebudou důchody valorizovat tak, jak doteď, nenechali kritici na zmíněné vládě nit suchou. Kdykoliv tu někdo nemá dost peněz, může za to obvykle ‚ten hnus fyjalovej‘, kterému jsou strádající lidé ukradení. Kvůli Fialově vládě nemají naši lidi na energie, kvůli téže vládě si tady žijí Ukrajinci jako v ráji a vyžírají nás, zatímco naše děti umírají hlady.

nespokojenost lidí

Zkrátka a dobře – ‚hnus jeden Fyjalovej‘. Jak jen ta dnešní vláda bere naše lidi u huby! A našim chudákům, kteří se takto projevují na Facebooku, se pak zjevně nedostává už ani peněz na Pravidla českého pravopisu. A i jinak svými výlevy dokazují, že náš systém psychiatrické péče selhává. Protože jak jinak by se lidé s podobnými bludy, kteří házejí průšvihy posledních dvou vlád a jejich důsledky zatvrzele na vládu dnešní, a kteří si ani na chvíli nepřipustí, že by se o sebe měli postarat hlavně sami, dostali mezi normální lidi?