Plánujete revitalizaci balkonů či lodžií ve vašem bytovém domě a dosud jste se nerozhodli, o jakou verzi či typ zábradlí půjde? Ono je to v zásadě jednoduché rozhodování, protože odpadají zábradlí dřevěná, a tak tu máme k dispozici kov nebo tvrzené sklo.

Nerezová verze

Kovová zábradlí lze zhotovit ze slitiny hliníku, anebo z konstrukční oceli. Ta může být běžná uhlíková, například třídy 11, v podobě svařované konstrukce, anebo jde o zábradlí kované, což je spíše umělecký výtvor a k balkonům bytových domů se příliš nehodí. My bychom vám doporučili osvědčenou verzi z nerezové oceli, která je dostatečně pevná a robustní, lze ji zhotovit v různých designech a hlavně jde o zcela bezúdržbové řešení.

bytové domy

O nerezové zábradlí na balkon KMK design se nemusíte starat prakticky vůbec, pouze je vhodné jej očistit od prachu a mastnoty saponátem či roztokem sody a octa, který rozpouští vápenité usazeniny z vody. Nerezové zábradlí pak poté otřete do sucha papírovými ubrousky nebo suchým bavlněným savým hadříkem, a máte vystaráno. Žádné nátěry, broušení smirkovým papírem či drátěným kartáčem.

výšková budova

Skleněná verze

Prosklené lodžie vypadají velmi elegantně a sklo tento prostor promění v zimní zahradu. Vlastně vám prodlouží obytný prostor o další metry a můžete se tu zdržovat i v zimě, když venku sněží a duje silný ledový vítr. Tvrzené sklo má vynikající izolační vlastnosti, takže vám pomůže udržet na balkoně či lodžii vyšší teplotu vzduchu – v zimě se vám tím sníží náklady na vytápění a v létě tu budou lépe růst pokojové (balkonové) rostliny.

Prosklené balkony mají ještě jednu výhodu, a sice pokud bude spodní část zhotovena z mléčného skla, budete tu mít větší soukromí, a chcete-li tu posedět u šálku dobrého ovocného čaje se svým milencem, můžete tu být třeba i v plavkách nebo zcela nahá, aniž by vás okukoval někdo z protějšího domu dalekohledem.