Někteří lidé tráví mnoho svého času v průběhu letních měsíců v rekreačních chatových objektech. Nemusí být ani obyvatelné celoročně, záleží na tom, jak situaci pojmete a jak využijete tamního prostředí. Bydlet v chatě daleko od města má samé výhody. Nejste tu tolik pod stresovým tlakem a pohybujete se v čistém ovzduší, máte to jen malý kousek do lesa, a chcete-li vyrazit na houby, nemusíte kvůli tomu chodit moc daleko.

instalatérské práce

Topením se začíná – chaty, obyvatelné pouze sezónně, mívají k dispozici lokální zdroj tepla pro přitápění, a ten slouží většinou od jara do podzimu. Jestliže potřebujete poradit, jaký vhodný tepelný zdroj nainstalovat, aby se v chatě dalo bydlet i v zimních měsících, mohou vám být při ruce nápomocni instalatéři.

Instalatér z Prahy vám na základě osobních zkušeností doporučí ten nejlepší systém, což bude zejména vytápění domu dřevem, případně připojené do soustavy topení v podlaze. Podlahové vytápění nevyžaduje prakticky žádnou údržbu a instalatéři si snadno poradí i s případnými úniky vody.

Na co byste také neměli zapomínat v rekreačních chatách, je toaleta, sprchový kout či kompletní koupelna. Jestliže chcete objekt obývat celoročně, pak by to měly spolu s kuchyní být nejlépe vybavené a rekonstruované prostory.

instalace vodovodní baterie

Havarijní situace

Bydlení na chatě však může přinést i některé nechtěné momenty, například havarijní situace kvůli instalatérským závadám. Patří sem třeba problém s neodtékajícím záchodem, zaneseným odpadem v koupelně anebo prasklým topením. Někteří z vás mohou tak trochu propadnout panice a mít tendenci situaci řešit zbrkle a svépomocí, což se pak ukáže jako nevhodné a někdy i nebezpečné.

Přenechejte řešení havarijních situací odborníkům, ti udržují havarijní nonstop servis i v rekreačních lokalitách a jsou ochotni za vámi přijet v podstatě kamkoli.