Říká se, že aby byl člověk šťastný, spokojený a zdravý, potřebuje mimo jiné také mít takový životní styl, který k němu přesně sedne. A to je mnohem těžší, než se zdá. Jen málokdo se totiž zná natolik dobře, aby realisticky dokázal zhodnotit, co je pro něj nejlepší a v čem najde z dlouhodobého hlediska největší potěšení.

 

Situaci nepomáhá ani to, že dnešní společnost je orientovaná spíše na krátkodobá potěšení než na dlouhodobou radost. To způsobuje, že mnoho lidí rychle přechází od jedné věci ke druhé, aniž by měli čas se zamyslet, zda je to skutečně to, co chtějí.

 

pro někoho je ideální bydlet v paneláku

 

Bohužel, neexistuje žádný návod, jak poznat, který životní styl je pro vás ten pravý. A ani nemůže, neboť každý člověk je jedinečný a má své vlastní potřeby, které se od jiných lidí liší. Někomu může vyhovovat hektický život ve městě, zatímco pro jiného je lepší trávit volný čas v přírodě.

 

To samé platí i o stravě, která je také součástí životního stylu. I když nejsme vegani či nemáme nějakou dietu, pokud se zamyslíme, zjistíme, že preferujeme určitý typ stravy. Někdo je více na sladké, jiný zase dává přednost masu, přičemž obvykle jsou chutě v různé míře kombinované. Samozřejmě, někdy váš výběr může omezit nemoc, jako například cukrovka, avšak většinou máme své oblíbené pokrmy.

 

i sekání trávy může být pro někoho relaxací

 

Jak tedy zjistit, co pro nás bude to pravé? Ta cesta není rozhodně jednoduchá. Vyžaduje skutečně velkou sebereflexi a oproštění se od myšlenek na to, co bychom chtěli „teď“ a čeho chceme dosáhnout, a místo toho přemýšlet o tom, jak bychom si představovali náš ideální život.

 

To však není ani zdaleka vše. Dále bychom si měli promyslet, co zda bychom takový život vlastně ustáli, se všemi jeho negativy. Například bydlení na samotě se může zdát idylické, avšak jen do chvíle, než si uvědomíme konstantní nutnost oprav na domě, daleké cesty na nákup či za přáteli, nebo dokonce k doktoru.

 

Věřte však, že toto zamyšlení vám rozhodně pomůže v tom zjistit, co je pro vás nejlepší. Pak už jen stačí pomalu k tomuto cíli směřovat.