Stěhování je obvykle událost, která prověří fyzické i psychické schopnosti a odolnost každého, kde se jej zúčastní. Máte-li něco takového za sebou, jistě potvrdíte, že tomu tak je, a možná ještě doplníte, že to obvykle končí s mokrým ručníkem na čele, tlumícím bolesti hlavy, anebo s ortézou na noze, která léčí postižené vazy v koleni.

kontejnery v překladišti

Stěhování navíc přináší některé momenty, s nimiž je tento akt ještě obtížnější, a kdy lidé propadají depresím a zbytečnému stresu. Kupříkladu situace, kdy potřebují další úložný prostor, jestliže se stěhují z městského bytu do rekreační chaty, a potřebují získat jistý čas na probírku věcí. Stává se, že v chatě po bývalém majiteli nebo po rodičích objeví starý nábytek a některé další starožitnosti, co by stály za renovaci, a mohly by se buď zpeněžit, anebo je využít poté, co se některé místnosti uvnitř podrobí rekonstrukci.

lodní kontejnery

Jak to ale vyřešit, jestliže nemáte k dispozici ani garáž, ani kůlnu, a nechce se vám odvážet předměty stěhovací firmě do jejich skladu, vzdáleného od vás dobrých třicet kilometrů?

Využijte pronájem kontejneru

Pro tyto účely se perfektně hodí plechový skladový kontejner. Slouží pro přepravu zboží po souši i po moři a může v tuto chvíli posloužit i vašemu stěhování. Kontejner měří na délku šest metrů (některé typy jsou dvanáctimetrové) a v průřezu tvoří čtverec o hraně dva a půl metru. Do tohoto objemu se při troše snahy vejde vybavení dvoupokojového bytu bez kuchyně, s demontovaným nábytkem, jistou možností je i nechat postavit dva kontejnery na sebe, pokud vyřešíte problém s přístupem do horního kontejneru například po štaflích či šikmé plošině.

Pronájem lodních kontejnerů je možné zajistit na dobu v podstatě libovolnou, někdy postačí jen pár dnů či týdnů, jindy, například kvůli rekonstrukci, se vám plechový sklad může hodit třeba i na půl roku.