Náročná situace

Jako podnikateli nám nikdo nedá záruku, že se nám bude dařit, takže bohužel můžeme dojít do situace, kdy budeme muset řešit insolvenci. Samozřejmě to nějakou dobu trvá, protože neschopnost splácet musí trvat nějakou dobu. Následně už je jasné, že vzhledem k stavu našeho účtu je nemáme šanci splatit, takže přichází další kroky.

slovo Bankrot

Bohužel často nezbývá než firmu zavřít a snažit se co nejvíce minimalizovat ztráty. Něco splatíme z prodeje dosavadního majetku, ovšem nějaké ty dluhy zůstanou, takže je budeme muset postupně splácet. To nějakou dobu bude trvat, přičemž nebudeme mít pravděpodobně peníze na rozjetí nového podnikání, takže budeme muset do zaměstnaneckého poměru. Tohle obdobou je jistě pro každého náročné, protože podstatná část výplaty půjde na splátky a ze zbytku musíme vyžít. Také dost záleží na tom, jaké byly ve firmě podílí a smlouva, protože dlužná částka se může rozdělit mezi více lidí.

Peníze na bydlení

Po tak velkém pádu na dno se můžeme odrazit a vyřešit všechny nesplacené pohledávky. Krize je tedy zažehnána a my se můžeme snažit rozjet třeba něco nového a podobně. Jakmile jsou na tom lidé zase dobře, tak můžou uvažovat třeba o vlastním bydlení. Celou částku má na něj k dispozici jen málokdo, takže si zajdou do banky pro hypotéku. Zde však nastane problém, protože banky si moc dobře ověřují, kdo k nim přichází, a proto uvidí, že jsem měli dluhy a finanční problémy. S tímto záznamem jsme vedení jako nespolehlivý klient, a proto nám jen tak nepůjčí.

klíč od domu

Najít z této situace východisko není zas tak složité, protože existuje hypotéka po insolvenci. Zde jim Vaše minulost nevadí, pokud se zaručíte nějakou nemovitostí a budete splácet. Když tedy budete dodržovat své povinnosti, tak se rozhodně není čeho bát. Takže i po insolvenci je tu možnost splnit si svůj sen v podobě krásného vlastního bydlení.