Stěhování v Ústí nad Labem může komplikovat řada událostí, s nimiž jste nepočítali, například úraz či onemocnění některého člena rodiny či přímo vás – organizátora akce, ale do hry vstupují i další faktory, s nimiž se vám proces zkomplikuje a ztíží. Jedním z nich je také letní období tropických veder.

papírový karton na stěhování

Jak se připravit na stěhování v letních měsících?

Zvláštní pozornost věnujte chladničce a potravinám – že je zapotřebí v letním horku více doplňovat tekutiny, je jasné každému, a obvykle se toto nepodceňuje, ale co se podcenit může, jsou zkažené potraviny. A takový průjem a zvracení v letních vedrech, to je skutečná patálie. Buďte velmi pozorní, až budete balit chladničku a mrazák, co nejvíce chlazených a zmražených potravin snězte v předstihu a na poslední dny před stěhováním si ponechejte raději potraviny trvanlivé, jako jsou ořechy, trvanlivý chléb, některé luštěninové trvanlivé pomazánky a ovoce a zeleninu, co vydrží bez problémů při pokojové teplotě, například rajčata, okurky, jablka, meruňky, švestky či broskve. Opatrně s mléčnými výrobky, s masem a některými polotovary a hotovými jídly. Zcela vynechávejte majonézy a dresinky.

krabice na stěhování

Chraňte se před úžehem – úpal je onemocnění v důsledku přehřátí organismu horkem, a tomu lze předcházet ventilátory nebo koupelí. Úžeh se naopak vztahuje čistě na přímé slunce a na jeho působení na mozek. Chraňte se v horkých slunečních dnech před přímým slunečním zářením vhodnou pokrývkou hlavy a příliš dlouho se na slunci raději nezdržujte.

Zadejte stěhovací firmě to nejtěžší – čím více toho stěhováci udělají za vás, tím lépe. Jsou to profesionálové, kteří jsou na podobné akce připraveni, zatímco vy jste amatéři, a pokud se vysloveně nestěhujete již podvacáté, což by z vás svým způsobem už profesionály mohlo udělat, mohou vám scházet cenné zkušenosti. Tím nejtěžším rozumíme hlavně starožitný nábytek, velké koberce, velké spotřebiče, demontáž rozebíratelného nábytku, instalaci garnýží, polic a zrcadel na betonové zdivo, přestěhování akvárií, trezorů a velkých hudebních nástrojů a stěhování velkých vzrostlých exemplářů rostlin, například palem.