Věčný boj s celulitidou je únavný a může se zdát, že pomerančové kůže se snad nikdy není možné zbavit. I štíhlí lidé s ní bojují, víte, jak tento boj vyhrát? 

S celulitidou se můžete rozloučit, když budete dodržovat několik pravidel – Jaká to jsou? 

Hlavně v létě nás celulitida opravdu straší. I když je naší součástí, chceme se jít zbavit. Je totiž jedno, kdo kolik váží kilogramů, pomerančová kůže se může objevit úplně u každého. Nejde tak o to, jestli máte více tělesného tuku nebo ne, jde spíše o to, jakým životním stylem žijete. Právě proto pak stačí začít dodržovat hned několik zcela zásadních a ne nijak náročných pravidel a můžete se pomerančové kůže efektivně zbavit. Co pomáhá? Nebojte se, není to nijak náročné. 

pomerančová kůže

Pohyb, strava ale i důkladná péče

Je jasné, že pokud chceme rozhýbat lymfatický systém a rozparádit krevní oběh v těle, musíme se sami hýbat. A právě to je potřeba, aby celulitida začala mizet. Tělo je třeba dát do pohybu, zvláště pokud v práci hodně sedíte nebo jste zvyklí všude jezdit automobilem či hromadnou dopravou. Zkuste více chodit na procházky, skvělá je rovněž chůze do schodů. Opravdu to není o tom, že je třeba trávit hodiny na běžícím pásu v posilovně nebo se dřít nějak jinak a mučit se. Úplně postačí přirozený pohyb, který dělá zázraky. Jen je ho potřeba mít dostatek. K pohybu pak přidejte i vhodnou stravu. Ta by měla být odlehčená, bohatá na ovoce a zeleninu, což je samozřejmé. Největší pozor si dávejte na cukry. Ty eliminujte co nejvíce. Pokud chcete dát sbohem celulitidě, naučte se také hodně pít. Čistou vodu, nic více není potřeba. 

péče o pokožku

Celulitida ale hlavně souvisí s pokožkou, takže o tu je třeba se postarat. Masírujte místa s výskytem celulitidy, ve sprše střídejte studenou a teplou vodu, což opět pořádně rozproudí tělo a nebojte se investovat do vhodné a kvalitní kosmetiky. 

Spánek a relax

Kdo by to byl řekl, ale i spánek je účinný na celulitidu. Spěte hodně, tedy dostatečně, naučte se odpočívat a neodbývejte se ani v této oblasti. A relaxaci si ideálně dopřejte čas od času v sauně nebo ve vířivce. Na celulitidu snad nenajdete lepší a příjemnější recept. Kombinace všeho vás pomůže zbavit nepříjemné a ne úplně hezké pomerančové kůže.